ICX Coin Tanıtım Rehberi

ICX Coin Nereden Alabilirim?

ICX COİN TANITIM REHBERİ: Icon (ICX) Coin, Kore Ethereum’u olarak tabir edilen bir kripto para birimidir. Aralık 2017 tarihi itibariyle piyasadaki yerini almıştır. Borsasına katılmak isteyenler Binance üzerinden giriş yapabiliyorlar. Okex Borsasında da listelenmektedir. Piyasaya ilk giriş fiyatı ise 2 dolardı. Kore kapsamında da büyük firmalar tarafından desteklendiği bilinen bir platformdur aynı zamanda. Özellikle ilk açılış döneminde ICO’su üzerinden yatırım yapan girişimcileri mutlu ederek neredeyse 10x seviyesine gelmişti. Bu nedenle de oluşum tarihinden bu yana popüler bir kripto para birimi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

ICX Coin Nereden Alabilirim?

ICX Coin işlem hacminin %80’inden fazlası Binance üzerinden gerçekleşmektedir. https://www.binance.com linkinden Binance’a üye olarak hemen İCX Coin alabilirsiniz.

ICX Coin Özellikleri ve Önemli Yönleri

Güney Kore’nin de desteğini almış olan platform, Kore Üniversitesi’nden The Loop, Woori Bank, Wanchain, DAYLI Financial Group’a kadar birçok oluşumun desteğini almıştır. Yapısal olarak Kore’nin NEO’su olarak da adlandırılabilir. Bilindiği üzere, diğer coinler gibi, ICON Projesi de merkezi olmayan bir işlem ağına sahiptir. ICON coin, bağımsız denetleyicileri farklı unsurlarla birleştirmeyi ve dolayısıyla bir aracı olmadan birbirleriyle etkileşime girebilmesini amaçlamaktadır. ICX (ICON), kapsamış olduğu, onaylanan taraflar arasındaki ortak anlaşmayı kolaylaştıran, doğrulayan ve yürürlüğe koyan bir döngüden meydana gelmektedir. Aynı zamanda blok zinciri tabanlı bir akıllı sözleşme dijital protokoldür. Kendilerini dünyanın en geniş iletişim ağı olarak da tanımlamaktadırlar.  Yanı sıra, Blockchain ID ve ödeme, değiştirme için merkezi olmayan uygulamaları bulunmaktadır. Bu sayede bünyesinde yer alan topluluklara da faydalı oluyor.

ICX Coin Geleceği Nasıl Olacak?

Aralık ayı itibariyle yatırımcılarına iyi kazanç sağlamıştır. Aynı durumun Ocak ayı itibariyle de devam etmesi beklenmektedir. Şu günlerde, başta Bitcoin olmak üzere Litecoin, Ethereum piyasalarında iniş çıkışlar söz konusu olsa da, ICX’in Ocak ayında da iyi sonuçlar sağlaması beklenmektedir.  Hafta içerisinde diğer coinler gibi kaybı olsa da %5,62’lik artışları da yansımaktadır. Sahip olduğu ICON Wallet ile, coin birimlerini DEX (Merkezi Olmayan Borsa) vasıtasıyla gerçek zamanlı olarak aktarabiliyor ya da değiş tokuş edebiliyor. Günlük hayat içerisinde de kolaylıkla kullanabilir olması sitesinde belirttiği üzere geleceğe dönük özelliklerinden biri. Bu sayede, toplum içerisinde, bankalar, menkul kıymetler, sigorta, üniversiteler ve çok daha fazla alanda kullanılabilmesi planlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı