IOTA Alım & Wallet Rehberi

IOTA şuan için Bitfinex, Binance, OKEx, CoinFalcon, Exrates gibi borsalarda satış görse de IOTA’da işlem hacmi en yüksek olan borsa Binance ve Bitfinex‘tir. Binance’a buradan referans linkimizle hızlı bir şekilde üye olabilirsiniz.

IOTA alabilmek için Bitfinex.com sitesine üye olun. Hesabınızın onaylanması için diğer borsalarda var olan kimlik kartınızla birlikte fotoğraf, ikametgah belgesi gibi dosyaları yüklemeniz gerekiyor. Hesabınızın onaylanması yaklaşık 3 haftayı bulmaktadır. Bu süre zarfında hesabınız onaylanmadan da işlem yapamazsınız. Ancak güvenliğiniz için hesabınızın onaylanmasını beklemenizi tavsiye ediyoruz. Hesabınız onaylandıktan sonra;

Sağ üstte yer alan Deposit bağlantısına tıklayın ve ETHEREUM’u seçin. Exchange wallet alanından kendinize ait bir cüzdan oluşturun. Paribu, BTCTurk, Koinim gibi Türk sitelerinde yer alan borsalardaki paranız hangisiyse ona göre cüzdan oluşturmalısınız. (BTC veya ETH)

Myerherwallet sitesine üye olduktan sonra yeni bir cüzdan oluşturun ve ETH satan herhangi bir yerden satın alarak coininizi cüzdana aktarın. Sonraki adımda Bitfinex sitesinde oluşturduğunuz exchange wallet adresine, myetherwallet’te oluşturduğunuz ethereum’ları transfer edin. Bu işlemi yaparak Bitfinex sitesindeki hesabınıza ETH’leri aktarmış oluyorsunuz.

Son aşama IOTA almak

Bitfinex sitesinde order form alanında market seçeneğine tıklayın ve amount kısmından cüzdanınızdaki Ethereum’un değeri kadar IOTA alabilirsiniz.

En az ne kadar IOTA satışı yapılıyor?

Bitfinex sitesinden en az 18 adet IOTA almanız gerekiyor. Bu yüzden transfer ücretlerini de hesaba katarak Ethereum almanız gerek.

IOTA Wallet Oluşturma

https://github.com/iotaledger/wallet/releases sitesinden IOTA Wallet İndirebilirsiniz. Ancak şuan için güvenilir bir wallet olup olmadığı belli olmadığı için güvenilir bir cüzdan çıkana kadar IOTA’larınızı coin borsalarında tutmak daha güvenilir.

Aşağıdaki videoda IOTA nasıl alınacağı anlatılmış. İngilizce ancak izleyerek siz de IOTA alımı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı