IOTA İddialı Vizyonu İle Yola Devam Edecek

MIOTA (IOTA) Yetkilisi Edward Greve ‘in yapmış olduğu açıklamalar yatırımcılar ile teknolojiyi yakından takip edenleri heyecanlandırdı.

IOTA İddialı Vizyonu İle Yola Devam Edecek

Greve, son zamanlarda IOTA‘nın yaptığı atılımlar, projeler ve uygulamaların yatırımcıların başta olmak üzere takipçilerin kafasını karıştırdığını belirtti. Bunun üzerine yaptıkları eskiz çalışmaları, projeleri ve analizleri ile daha net bir vizyon belirlediklerini açıkladılar.

Greve: Bazı hedefler belirledik şirket olarak (aslında daha iyi bir kelime ile nitelersek “iş akışları” diyebiliriz) ve AR-GE’ de ortaya koyduğumuz tüm çabalar bunlardan en az birini ilerletmeyi amaçlıyor.

 

Bahsettiği kalkınma alanları yani yeni vizyonları şu kategorilerde gerçekleşecek.

  • Merkezi Olmayan Yapı
  • Dapps
  • Kriptografi
  • Adaptasyon (Uyum)

Greve, IOTA için iddialı bir vizyon oluşturduklarını ve yeni proje listesinin şirket tarafından teyit edildiğini söyledi. Saldırı Analizi, Autopeering, C Müşteri, Konsensüs Spec, Coo’suz IRI, Coordicide, Crypto Spec, Ekonomik Teşvikler, Exchange Hub, IRI, IOTA Kontrollü Ajan, iota.js, Local Snapshots & Permanodes şeklinde 18 somut proje açıklandı. MAM +, Protokol sonlandırma, Qubic, Tanglescope ve Trinary karma işlevi gibi konularda da resmi bloglarında açıklama getirmişler.

Aslında bu gelişmeye IOTA kalkınma planı veya yeni yol haritası olarak bakabiliriz. Zaten var olan bir Roadmap (yol haritası) vardı fakat ek olarak acil devreye girecekleri şirket açıklamış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı