IOTA yükselmeye devam edecek mi?

Dijital bir para birimi olan IOTA, “veri pazarında” Microsoft ve Samsung da dahil olmak üzere bir dizi büyük teknoloji şirketi ile bir araya geldiğini söyledikten sonra piyasa değeri 3 milyar dolar arttı. Geçtiğimiz Salı günü sanal para birimini denetleyen, kar amacı gütmeyen bir Alman firması olan IOTA Vakfı tarafından Microsoft, Samsung ve Fujitsu gibi şirketlerle ortaklık kurdukları blok zincir tabanlı bir pazarda yer alan bir duyuru izledi.

Özellikle içinde bulunduğumuz teknoloji patlaması giderek büyüdükçe, buradaki olasılıkları düşünün.

Bilgisayarlar artık veri ile etkileşime girme biçiminde, toplanan bu değerli verilerin yüzde 99’una varan oranda boşluk kaybedilirken, IOTA, sıfır ücretli işlemlerle veri paylaşımını teşvik etmekte ve merkezi olmayan dağıtılmış defter üzerinde veri bütünlüğünü garanti altına almaktadır.

IOTA ile ilgili tek sorunum pazarın şu an bir pilot proje ve beta safhası olması, çünkü blok zincirinin temelleri hala uygulanmaktadır.

2019 yılına girerken, bu geniş haber hikayelerinin istikrarlı akışını bekliyorum, başlıca teknolojik avantajlar daha geniş bir kitleyle biliniyor.

IOTA Çin ve Kore’ye yeni girdi ve hepimiz bu ülkelerin BITCOIN, ETHEREUM ve diğer kriptoları ne kadar çok sevdiğini biliyoruz. Dolayısıyla bir sürü yeni insan satın alıyor demektir. Bu sadece başlangıç.

Ancak IOTA’nın açık kaynak kodlu zincir platformu, işlemlerini ÜCRETSİZ yapmak için kullanıldıklarında, bu işlemleri kaydetmek için şifreli “bloklar” kullanan genel blok şebeke ağlarına göre farklılık arz ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı