John McAfee, ABD Hükümetini Tehdit Etti

Kripto para dünyasının etkili, aynı zamanda da tartışmalı isimlerinden biri olan Bitcoin milyoneri John McAfee, Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti ve Ulusal Vergi Dairesi nedeniyle ile yaşadığı sıkıntılar nedeni ile Bahamalar açıklarında uluslararası sularda bir teknede yaşamını sürdürmekte.

McAfee son olarak twitter üzerinden yaptığı açıklamada ABD yetkililerini ciddi şekilde uyardı ve elinde bulunan sırları açıklamakla tehdit etti. John McAfee iddiasında, hükümette bir çok yolsuzluk yapıldığını ve bunlarla ilgili elinde bir çok belge olduğunu, bu yolsuzluk belgelerini karışanların isimleriyle birlikte kamuoyuna açıklayacağını belirtti. En başta iki Bahama hükümet yetkilisi ile bir CIA ajanıyla ilgili bilgileri paylaşacağını belirten McAfee, kendisine bir şey olması durumunda elindeki tüm bilgi ve belgelerin otomatik olarak basın yayın organlarına gönderileceğini belirtti.

John McAfee’nin iddiasına göre Amerika Birleşik Devletleri hükümeti kendisini kara para aklama, dolandırıcılık, kaçakçılık ve cinayet gibi uydurma suçlar ile ceza evine göndermek istiyor.

McAfee en son kendi kripto para birimi olan Freedom Coin’i kısa zaman sonra çıkaracağını açıklamıştı.

“I’ve collected files on corruption in governments. For the first time, I’m naming names and specifics. I’ll begin with a corrupt CIA agent and two Bahamian officials. Coming today. If I’m arrested or disappear, 31+ terrabytes of incriminating data will be released to the press.”

— John McAfee (@officialmcafee) 9 Haziran 2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı