Kaç tane altcoin var?

Coinmarketcap verilerine göre Aralık 2017 itibariyle 1356 tane altcoin bulunuyor. Her geçen gün market piyasasına yeni kripto paralar ekleniyor. Türkiye’de sanal paralara ilgi son dönemde oldukça arttı. Bu artış devlet yetkililerin gözünden kaçmadı. Önce Diyanet İşleri Başkanlığı “şimdilik caiz değil” açıklaması yaptı. Ardından vergi konulabileceği açıklandı. Son olarak Borsa İstanbul yerli coin (Bistcoin) için çalışmalara başlatıldığını söyledi. Merkez Bankası Başkanı da Bitcoin’i takip ettiğini açıklamış ve bu açıklama BTC’nin sitesinde yer almıştı.

Türkiye’de altcoin satılıyor mu?

Evet. Türkiye’de Ripple, Dogecoin, DASH, Ethereum, Litecoin, XMR gibi altcoinlerin satışı yapılmakta.

Hangi siteler altcoin satıyor?

Bitturk.com, BTCTurk.com, Paribu.com, Koineks.com sitelerinde farklı kripto para alabilirsiniz.

Her geçen gün yeni altcoin çıkmasına rağmen kripto paraların market piyasası 500 milyar doları aştı. Her geçen gün de artarak devam ediyor. Dünya genelinde coinlere aşırı talep var. 2018 yılında da bu talebin artması bekleniyor.

Esasen 1000’in üzerinde kripto paranın olması, talebin aşırı artması, güvenirliliğinin test edilememesi, bankaların karşı müdahalede bulunabileceği gibi sebeplerden dolayı coin borsası büyük risk taşıyor. Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de bu durumu lale çılgınlığı olarak nitelendirdi. Lale çılgınlığı, 1600’lü yıllarda Hollanda’da lale soğanı fiyatlarının aşırı artması ve sonrasında sert bir düşüş yaşamasını tarif eden bir kavramdır.

Bitcoin veya altcoinlere yatırım yapacaksanız yatırımınız kesinlikle cüzi miktarda olmalıdır. Kaybettiğiniz zaman yaşantınızda değişiklik yaratacak kadar yüklü miktarda alım yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Hepinize bol kazançlar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı