Kaspersky: Bitcoin daha az devlet kontrolüne ihtiyaç duyuyor

Rus siber güvenlik uzmanı Eugene Kaspersky, kripto para birimlerinin ancak yalnızca hükümetler onları kontrol etmeye çalışmaktan vazgeçerse veya alternatif olarak tüm ülkeler tek bir küresel hükümet altında toplandığında başarılı olabileceğini; Bitcoin’in para birimi olarak “harika” nitelikleri olmasına rağmen mevcut finansal sistemi değiştireceğine de inanmadığını belirtti.

 

karspersky bitcoin

 

Dubai merkezli Arabian Business dergisine demeç veren Kaspersky, kripto para birimlerinin gerektiğinden çok daha hızlı büyüdüğünü söyledi. BT güvenlik şirketi Kaspersky Labs’ın CEO’su Kaspersky, “Kripto para harika bir fikir, ancak dünya henüz kripto paralara tam olarak hazır değil” dedi. Bitcoin’in daha az devlet kontrolü ve daha fazla işbirliğine ihtiyaç duyduğunu belirten Kaspersky “Kripto para birimlerine sahip olmak istiyorsak, dünya aynı fikir etrafında birleşmeli, şu anda hükümetler kripto paraları kontrol etmek istiyorlar, gelecekte belki de 100 yıl sonra tüm dünya hükümetlerinin tek bir hükümet olacağına inanıyorum ve devletler “küresel hükümet” adı altında altında birleşecek ve ancak o zaman ortak bir para birimimiz olacak, bu ortak para biriminden başka diğer para birimleri de mevcut olabilir ancak küresel ölçekteki para birimi birleşik para birimi olacak” dedi.

Dijital para birimlerinin gelecekte finansal değerler ile madeni paraların yerine finansal sisteme hakim olacağını, günümüzün Bitcoin gibi dijital para birimlerinin mevcut finansal sistemin yerini alamayacağını, ancak bu para birimlerinin temel aldığı fikir ve tekniklerin bazılarının gelecekteki kullanılacak olan para birimlerinin ana çekirdeklerini oluşturacağını belirtti.

 

 

Dünyanın bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), kripto para endüstrisini sarsan krizde, Aralık 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20.000 ABD Doları’ndan bu yana değerinin yaklaşık yüzde 80’inden fazlasını kaybetmiş durumda. Kripto para borsalarındaki ayı piyasası 2019 yılına taşındı ve  Bitcoin’in değeri 3.500 dolar ile 4.000 dolar arasında değişmekte. Tüm bu olumsuzluklara rağmen piyasa büyümeye devam ediyor. Artık bazı şirketler BTC ve diğer Altcoinler’i  ödeme için kabul etmekte.

Kaspersky Labs, Moskova, Rusya merkezli ve İngiltere’deki bir holding şirketi tarafından işletilen çokuluslu bir siber güvenlik ve antivirüs sağlayıcısıdır. 1997 yılında Eugene Kaspersky, Natalya Kaspersky ve Alexey De-Monderik tarafından kurulmuştur. 2017 yılında 698 milyon dolar gelir elde eden şirket, virüsten koruma yazılımı, internet güvenliği, şifre yönetimi, uç nokta güvenliği ve diğer siber güvenlik ürünleri ve hizmetleri geliştirmekte ve pazarlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı