Kazakistan Blockchain Teknolojisinde Orta Asya’nın Lider Devleti Olmaya Hazırlanıyor

Kazakistan, dünya genelinde blok zincirinin kabul edildiğini ilan eden ilk ülkelerden biriydi. Bu duruma, ülke yöneticileri tarafından defalarca işaret edilmiştir . Örneğin, Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev vergilendirme sistemi, online kargo takibi ve gümrük operasyonlarında blockchain uygulamasını önermiştir.

Blockchain tabanlı KDV yönetiminin 2019’da lansman yapılması planlanıyor. Vergi mükelleflerinin mali işlemlerinin takibine yardımcı olacak, garantili KDV iadelerini garantileyecek ve gri alanları engelleyecektir. Kazakistan temsilcileri de bir Avrasya kriptosunun yaratılması konusunda müzakerelere katılıyor .

Ulusal Bankanın Valisi, devlet politikasına ve ülkenin kalkınma stratejisine karşı çıkıyor. Bu sonbaharda Nazarbayev Bitcoin ve Ethereum üzerinden yapılması gereken “mutlak yenilikler” olarak, KRİPTO PARALARI tanımladı. “70 milyar dolarlık bitcoin sermayesi mutlak bir büyümeyi, mutlak üretkenliği ve mutlak yeniliği temsil ediyor. Tam da ihtiyacımız olan şey bu” dedi.

Kazakistan’ın kripto-para birimi benimsemede ve Orta Asya’da blok zinciri uygulamasında lider olmaya hazır olduğunu düşünüyor musunuz? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı