Koinim.com Üye Olma-Para Yatırma-BTC Transferi (Resimli Anlatım)

Türkiye’nin en güvenilir Bitcoin ve Litecoin alım, satım ve transfer borsası olan Koinim.com inceleme yazımızda üyelik, para yatırma, Bitcoin alma, Litecoin transferi gibi konuları resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

1- Koinim’e üye olma

Öncelikle https://www.koinim.com bağlantısına giriş yapın. https:// bağlantısının yeşil olmasına dikkat edin. Bazen benzer isimlerle site açıp sizleri dolandırabiliyorlar.

Hemen Üye Ol butonuna tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkacak;
Bu ekran karşınıza çıktıktan sonra sırayla e-posta doğrulama, e-fatura bilgileri için adres, güvenliğiniz için telefon doğrulama işlemlerini yapın. Güvenlik için 2FA Google Authenticator uygulamasını kullanabilirsiniz. Ancak telefonunuza ulaşamadığınız anlarda (çalındığında veya kaybolduğunda) siteye giriş yapmanız zorlaşacaktır. Bu yüzden Google 2FA kullanmayabilirsiniz.

Koinim’de hesabınızın onaylanması için boş bir kağıda  “Koinim sitesine Bitcoin alabilmek için üye olmak istiyorum.” yazın ve kimliğinizin görünür bir şekilde olduğu aşağıdaki görsel gibi bir selfie çekip site üzerinden yollayın. Bilgileriniz incelendikten sonra hesabınız onaylanacaktır. (Yeni kimlik, eski kimlik farketmez.)

2- Koinim.com ‘a Para Yatırma

Sitenin sol tarafında yer alan ALIŞ/SATIŞ ekranından TL işlemleri sekmesinden +TL yatıra tıklayın. Ardından yatırmak istediğiniz miktarı girip Türk Lirası yatır butonuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak.

Ardından kendi adınıza ait bankadan AÇIKLAMA KODU kısmını unutmadan alıcı adı, iban numarası ve yatırılacak para miktarını girin. İşlemlerin yoğunluğuna göre paranız 10-60 dakika arasında yatıyor.

Para Yatırma işlemiyle ilgili kurallar
* İlk defa TL yatırıyorsanız, güvenlik gereği talebiniz banka transferinin yapıldığı tarihten 1 iş günü sonrasında onaylanacaktır.
* Yalnızca size ait bir banka hesabından transfer yapın. Bankamatiklerden kartsız işlem ile yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.
* Size özel oluşturulan işlem kodunu ödemenizin açıklama kısmına girin. İşlem kodu eksik olan ödemeler iade edilir.
* TL yatırma işlemleri hafta içi 9:00-18:00 arasında onaylanır.

Koinim.com’dan Para Çekme

Site anasayfasında sol kısımda yer alan “Banka Hesaplarım” alanında sadece size ait banka hesaplarını ekleyin. Ardından -TL çek bağlantısına tıklayarak hesabınızın TL kısmında yazılı olan miktarı aşmayacak şekilde miktar girin ve banka hesabınızı seçerek Türk Lirası Çek butonuna tıklayın. TL çekme işlemleri en geç 2 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. İşleminiz onaylandığında mail ile bilgilendirileceksiniz. 3 TL çekim ücreti bakiyenizden otomatik olarak düşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı