Kripro Paralarda Yeniden Büyük Düşüş

Kripto paralar son bir haftalık süreçte Litecoin ve Ethereum‘un liderliğinde yükselişe geçmiş, daha sonra Bitcoinin bu yükselişe desteği ile piyasa hacmi 10 milyar dolar kadar artmış ve Bitcoin bir anda 3.900 dolar seviyelerine yükselmişti. Bu yükselişle birlikte canlanan diğer altcoinler ortalama % 14 oranında değer kazanmıştı.

3.900 seviyelerinde tutunan Bitcoin, 24 Şubat Pazar günü sabah saatlerinde 4150 – 4.200 dolar seviyelerine fırladı ve yatırımcıların aklına ”Boğa sezonu geldi mi” sorusunu getirdi. Bitcoin’in bu ani % 7’lik yükselişi ile neredeyse tüm altcoinler ani bir sıçrama yaşadı. Bir haftalık ralliye öncülük eden Ethereum bazı borsalarda 160-162 dolar seviyelerinde işlem gördü.

Ancak 24 Şubat akşamında aniden düşen Bitcoin, bir anda yeniden 3.850 dolar seviyelerine geriledi. Bitcoinin bu düşüşü ile birlikte altcoinler de %11-20 arasında değer kaybetti.

Stabil kripto para birimi olan Tether haricinde tüm kripto para birimleri yükseldikleri kadar düşerken bu konuda  liderlik şuanda Bitcoin Cash’de gibi görünmekte. Bir günlük yükselişte elde ettiği bütün kazancı yine bir günde geri veren Bitcoin Cash’i, en büyük dördüncü kripto para birimi olan EOS ile Ethereum izlemekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı