Kripto Para Borsası Yasaklama Söylentileri Sonrası Düşüşte

Kripto Coinlere dair Güney Kore’de ortaya çıkan yasaklanma söylentileri her ne kadar yalanlanıyor olsa da hızlı bir şekilde yayılan söylentiler nedeniyle coin borsaları düşüşte. Güney Kore ile birlikte, Çin’de de coin borsasına bir takım düzenlemelere getirileceği haberleri ortalarda dolaşıyor.

CoinMarketCap sitesinde yer alan verilere göre ilk sırada yer alan 20 kripto para birimi düşüşte. Kripto paraların toplam Pazar değeri 7 Ocak’ta en yüksek seviyesi 832 milyar dolardan bu gün 584.9 milyar dolara geriledi. Şu sıralar bitcoin fiyatları tekrar toparlanmaya başladı ve 11900 dolar seviyelerine kadar ulaştı.

Kripto Para Düşüşü İle İlgili Yorumlar – 17 Ocak 2018

  • Normal değil mi milleti paniğe sürüklüyorlar üstüne de balinalara yem oluyorlar.
  • Bu çinle güney kore yüzünden bu piyasa az çekmiyor.
  • Bir yıl içinde aynı senaryoyu 5 kere yaşadık.. Yine de panik yapan çok.. Anlamakta zorlanıyorum ama en geç önümüzdeki ay normale döneriz diyerek konuyu kapatıyorum..
  • Bundan yaklaşık 4-5 ay önce çinin icoları sınırlandırması kararı ile de böyle panik ortamı oluşmuştu yine aynı seneryo.2 ay sonra herşey normale döner.acele etmeyin.
  • Söylentide böyle olursa gerçeğe dönüştüğünde ne olacak ki? Söylenti oldu ve fiyat geriledi diyelim. Bm de veya farklı bir ülkesel bazda toplulukda yasaklanması yönünde 10’larca ülkenin onay verdiği bir karar olursa ne olacak? Bitcoin 100 dolara mı düşecek yani.
  • Ne geliyorsa başımıza asya’dan geliyor. Çin ve güney kore ikisinde de madeciler var fakat çin daha ileri seviyede. Daha önce de buna benzer durumlar yaşandı ve bir noktadan sonra olumlu gelişmeler hep yaşanmıştır. 10 bin dolardan biraz yükseldi ama bu yeterli olacak mı yoksa 10 binin de altına salacaklar mı bunu izlemek gerekli. Yatırım tavsiyesi değildir.
  • Hükümetlerin bu hareketleri anlaşılacağı gibi sistemi verebildiğimiz kadar hasar verelim ve kullanıcılarını sarsalım anlayışıdır. Bunlardan korkup panikleyip sistemden çıkanlar kaybetmeye devam edeceklerdir. Hükümetlerin bu çabası da boşuna bence. Bitcoin elinde sonunda küresel çapta bir sistem haline gitme yolunda ilerlemekte. Seve seve kabul edilecek .
  • E tabiki yoksa piyasayı düşürüp nasıl toplasın coinciklerini. Keşke kimse düşmese bu tuzağa da ellerinden çıkarmasa coinlerini.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı