Kripto Para İle İlgili İlginç Gerçekler

Bildiğiniz gibi, Bitcoin günümüzde gittikçe daha fazla taraftar kazanıyor ve kuşkusuz ekonomik gücüne duyarlı hale geldi. Sadece dün, 1 Bitcoin fiyatı 7000 $ ‘ın üzerinde idi. Bu çeşitli soruları gündeme getiriyor ve bunlardan biri kesinlikle “Bu kripto parası hakkında ne biliyoruz?

Bitcoin gizemli yaratımı

Bitcoin’in yaratıcısının bilinmediğini biliyor muydunuz? Bununla birlikte, garip olan bu durum, 9 yıl önce Bitcoin’in başlatılmasından beri, Bitcoin’in kurucusu hakkında çok sayıda spekülasyon olmuştur. Ve yine de, hiç kimse, gizemli adamın kim olduğunu tam olarak söyleyemez.

Satoshi Nakamoto isimli bir takma adın, Bitcoin tanıtım raporunu yayınladığı biliniyor. Kağıt, elbette halka açıktı. Ama ilginç olarak, bu takma ismin arkasındaki kişinin gerçek adı hala bilinmemektedir.

Bazı komplo teorisyenlerine göre, Bitcoin dört büyük şirketin yaratıcısı: Samsung, Toshiba, Nakamichi ve Motorola. Satoshi Nakamoto’da Samsung ve Toshiba Satoshi’ye karşılık geliyor ve Nakamichi ve Motorola Nakamoto’ya denk geliyor.

İlk Bitcoin satın alımı

22 Mayıs, Bitcoin Pizza Günü olarak kutlanıyor. Ama nedenini biliyor musun? Güne döndüğünde, Bitcoin o kadar değersizdi ki hiç kimse onu bir şey satın almak için kullanmamıştı. 2010 yılında biri, Bitcoins’i pizza satın almak için kullandığında işler değişti. O zaman hala büyük bir anlaşma, o zamandan beri hiçbir perakendeci mal veya hizmet için para birimini kabul etmedi.

22 Mayıs 2010’da, iki Papa John’un Pizzası 10.000 BTC için satın alındı. Bu, kripto para biriminin kullanıldığı ilk resmi belgelenmiş mal alımıydı. O zaman, 10.000 BTC, 41 dolar eşdeğerdi. Bugün bildiğimiz gibi, 1 BTC 7000 $ üzerinde satılıyor.

Bitcoin sınırlıdır

Bitcoin’in yaratıcısı parasını sınırsız yaratmadı, çünkü dünyada sadece 21 milyon bitcoin olacak.

Halihazırda, toplam bitcoinlerin 16,3 milyonu işlem görmektedir. Son bitcoin 2140’da çıkarılacak ve bundan sonra benim için daha fazla bitcoin olmayacak.

Bitcoin yasaklamaya karşı bağışıklıdır

Bitcoin esasen insanların takip edilmeksizin paralarıyla çalışabilmeleri için bir yol sağladığından, paranın yasaklanması konusunda sürekli görüşmeler vardır. İnsanlar neden bu kadar düşman? Bitcoin geleneksel bankacılık sistemlerinden bağımsız olarak çalıştığı için (ve oldukça başarılı).

Bununla birlikte, Bitcoin’in temel tasarımı, para birimini yasaklamanın imkansız olduğu şekildedir. Para birimi sadece düzenlenebilir. Aslında, Bitcoin’e girmek için ihtiyacınız olan her şey bir Bitcoin cüzdanı ve bir İnternet bağlantısıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı