Kripto para madencilik şirketi Bitmain ofislerini kapatmaya başladı

Kripto para piyasasındaki en büyük madencilik şirketi olan Çin merkezli Bitmain, Mayıs ayında kapattığı İsrail’deki ofisinin ardından Amsterdam’da bulunan ofisini de kapatacağını bildirdi.

Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada “Sürdürülebilir ve gelişen bir şirket olma yolunda bazı düzenlemeler yaptıklarını ve bu çerçevede operasyon merkezleri ve çalışanlarla ilgili yapılan bir takım değerlendirmeler neticesinde Amsterdam’daki ofislerini kapatmaya karar verdiklerini belirtti.

bitmain office closing

Halka arz edilmek üzere Hong Kong Hisse Senedi Piyasasına geçtiğimiz Eylül ayında başvuruda bulunan Bitmain’in piyasa değeri 15 milyar dolar olarak öngörülüyor. Bu arada South China Morning Post gazetesi dünkü sayısında Bitmain’in kurucularından olan ve halen şirketin ortak CEO’su olarak görev yapan Jihan Wu ve Ketuan Zhan’a bu görevi bırakmaları için şirket yönetimi tarafından baskı yapıldığı ve ikilinin baskılar karşısında kısa süre içinde görevden ayrılacaklarını bildirdi. Bu haber üzerine ne Bitmain ne de Jihan Wu / Ketuan Zhan tarafından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken CEO değişim sürecinin ne kadar süreceği de henüz belli değil.

Kripto para madenciliğinde dünya lideri olan Bitmain, madencilik için özel bilgisayar üretiminde de dünya lideri konumunda. Şirketin yönetim değişikliği kararı almasındaki en büyük etkenin kripto para birimlerinin 2018’de büyük bir değer kaybına uğraması ve şirketi zarar etmesi olarak görülüyor.

bitmain amsterdam office

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı