Kripto Paralar İçin Boğa Sezonu Başlıyor mu?

Koin piyasaları haftaya güzel bir yükselişle başladı. Özellikle BTC son birkaç gündeki çıkışının ardından 24 Aralık 2018 günü itibariyle 4300 $ seviyelerine ulaşsa da kar satışları ile 4000-4100 $ seviyelerine geriledi. BTC’nin bu çıkışına altcoinlerin tepkisi de gecikmedi. Gün içerisinde XRP ve NEO’nun % 12’lere kadar değer kazandığı görüldü.

btc 20-24 dec 18

Bazı kripto para uzmanlarına BTC için yükselişe geçti denilebilmesi ve ileriye dönük umut verebilmesi için 4.440 $ çizgisindeki Fibonacci direnç noktasını kırması gerekiyor. Bu direnci kırdıktan sonra 150-200 $ lık bir artış sonrası 4440 çizgisini destek olarak belirleyip yıl bitiminde 5000 $ seviyelerini tekrar görebilir.

Bir kısım uzmanlar ise bu yükselişin bir trend değişikliği olmadığını, bir iki hafta önceki seviyelere geri dönüleceğini, öncelikle 3600 seviyelerine inileceğini belirtiyor. Piyasalarda uzunca bir süredir ayı piyasasının hakim olması ile mağdur olan bir çok yatırımcının boğa piyasasını beklediği düşünülürse bu birkaç günlük çıkışın bu yatırımcılar için umut ışığı olduğunu söylemek hata olmaz.

Bu birkaç günlük çıkış yatırımcılara umut verse de ayı piyasasından boğa piyasasına geçiş için kuvvetli işaretler olmadığını da belirtmemizde fayda var.

24H Range -
/

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı