Kripto Paralara Yatırım Yapılırken Nelere Dikkat Edilir!

Yatırımınızı yapacağınız kripto parayı seçmek çok önemli. Anlık yatırımcılar değil de uzun vadede yatırım yapmak isteyenler için bu makale büyük önem içerir.

Diyelim ki bir miktar paranız var ve bunu kripto para yatırımında değerlendirmek istiyorsunuz. İlk yapmanız gereken alt yapısı güçlü ileride size sıkıntı çıkarmayacak büyüklükte ve profesyonellikte bir coin borsası seçmek olacak. Binance, Bittrex, Poloniex vb. borsaları çoğu kişi bilir. Ama bunların dışında kalan ve en az bunlar kadar sağlam olan marketlerde piyasada var. Birini seçeriz. Tabi sizler için Binance sitesini öneririz.

En İyi Sağlam Borsaları Nasıl Anlarız ? (Onu da Açalım)

Kripto para borsasının dünya sıralamasına bakarsınız. Tabi kurulduğu tarihi göz önünde bulundurarak. Hangisinin sıralaması daha iyi ise onun SEO ve kullanıcı potansiyeli daha iyi demek. Bu fikir sizi en iyi borsaları bulmaya sevk edecek. Peki dünya sıralamasına nereden bakabilirim derseniz de buyurun > Alexa

Örnek olarak an itibari ile Binance ‘in dünya sıralaması 821 (internette bulunan tüm siteler arasında), kendi ülke sıralaması ise 733 (ABD).

Bu bilgi cepte şimdi sırada diğer kriterlere geldik. Diğer sağlamlık ve profesyonellik kriterleri ise şöyle;

1- Sitenin her hangi bir SSL güvenliği var mı?

2- Şirket olarak çalışıyorlar mı? (Açık adresleri var mı?)

3- Hizmet kalitelerini “Şikayet Var” gibi sitelerden araştırın. Kimseye yanlış yapmışlar mı? 🙂

Evet artık borsamızı bulup seçtiğimize göre;

 

Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapılır?

Kripto para yatırımı yapılırken muhakkak o coinin resmi sitesini, chat kanallarını, sosyal ağlarını ve Reddit kanalını inceleyin. Eğer siteleri için bir özen göstermemiş iseler projenin Roadmap (Yol Haritası) da benim için çok ciddi sayılmaz açıkçası. Öyle ürettikleri kriptonun tutulmasını bekleyen ve çaba göstermeyen bir ekip ile asla işiniz olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı