Kuveyt Finans Kurumu Ripple İle Anlaştı

Kuveyt’in sermaye yapısı en güçlü bankalarından biri olan ve Türkiye’deki Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın büyük hissedarı konumundaki Kuveyt Finans Kurumu (Kuwait Finance House – KHF) blockchain teknolojisini kullanmak üzere Ripple (XRP) ile anlaşma sağlayan ilk Arap Finans Kuruluşu oldu. Ripple’ın teknolojisini kullanmak üzere anlaşmaya vardığını açıklayan Kuruluş ülkeler arası para transferleri hizmetini başlattığını duyurdu. Şirketin bugün Twitter aracılığıyla yaptığı açıklamada artık hızlı uluslararası para transfer hizmetinin kullanıma hazır olduğu, müşterilerin Al-Rajhi Bankasındaki taraflar ile Ripple blockchain ağını kullanarak Suudi Riyal’i SAR üzerinden havale işlemlerinin gerçekleştirebileceği belirtildi.

Kuwait Finance House Ripple tweet

 

Ekim ayında, Ripple’nin kıdemli yöneticilerinden Dilip Rao ve Kuveyt Finans Kurumu Başkanı finansal işlemlerin ve talimatların Ripple ağı üzerinden yapılması için Swift standardında bir hizmeti test etmek için birlikte çalıştıklarını duyurmuşlardı.

Coin Name Price Change % Change

Ripple (XRP) dünyanın en büyük İslami finans kuruluşlarını RippleNet blockchain ağına dahil ederek Ortadoğu’da mevcut alanını genişletmeye devam ediyor. 2018 yılı Aralık ayı içerisinde, Kuveyt Ulusal Bankası (Kuwait National Bank – NBK), Ripple’in xCurrent ödeme yöntemini kullanarak para transferleri için NBK Direct Remit’i yeni bir hizmet olarak müşterilerine sunmuştu.

Ripple-xCurrent National-Bank-of-Kuwait

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı