Ledger Nano S cüzdanı İncelemesi

Ledger Nano S cüzdanı İncelemesi

Ledger Nano S cüzdan en popüler donanımsal cüzdanlar arasında yer alıyor. Yazımızda sizler için bu cüzdan hakkında detaylı incelemelere yer vereceğiz.

Ledger Nano S cüzdan Nedir?

Ledger Wallet’in şuan piyasada yer alan en güvenilir cüzdan olduğunu söyleyebiliriz. Cüzdanın kurulumu sırasında verilen Seed ise mutlaka kaybetmemeniz gerekenler arasında yer alıyor. Cihaz aslında USB bellek boyutlarında olan bir mikro bilgisayardır. Bitcoin’lerinizi saklamanıza olanak sağlar.

Ledger Nano S cüzdan Ne İşe Yarar?

Ledger Nano S cüzdanın tam olarak yaptığı şey ise; size ait olan private key gibi bilgilerinizi şifreli bir şekilde tutarak bilgisayarınıza bir virüs girdiği takdirde Bitcoin’lerinizin çalınmasını önlemektir. Cihazın USB kablosunu çektiğiniz anda bütün bilgileriniz offline olmaktadır. Hesabınıza sizin isteğiniz olmadığı takdirde Bitcoin gönderilmesi imkansızdır. Etherem ve diğer altcoinleri destekleme özelliğine sahiptir.

Ledger Nano S cüzdan Nasıl Alınır?

Ledger Nano S cüzdan satın almak isteyen kişiler bunu ülkemizde çeşitli internet siteleri üzerinden satın alabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli coin piyasalarında da satışının yapıldığını söyleyebiliriz. Cihaz sizlere çok şık bir kutu ile gelir. İçerisinde çeşitli aksesuarlar yer almaktadır. USB kablosu, uzun bir boyun askısı ve Seed kağıdı ile beraber gelir. Cihaz fiziksel görünüm olarak da kullanışlı ve güzel duran bir üründür.

Ledger Nano S Cüzdan Fiyatları

Cüzdanın fiyatı 500 TL civarı değişmektedir. Cüzdanlar yurt dışından geldiği için dolar kuruna bağlı olarak fiyatlarında değişiklik gösterebilir.

Ledger Nano S cüzdan Özellikleri Nedir?

Ledger Nano S, Bitcoin cüzdanı Google Chrome üzerinde yer alan bir eklenti ile çalışmaktadır. Bilgisayarınızda yer alan USB potundan güç alarak çalışıyor ve kurulum yaptığınız sırada sizden 24 haneye sahip olan bir seed oluşturmanızı istiyor. Bunun sebebi ise; cüzdanınız çalındığı zaman veya PIN kodunuzu üç defa yanlış girdiğinizde tekrar cüzdanınızı geri yüklemeye imkan sağlamasıdır. Cihazda Bitcoin gönderimi yapabilirsiniz. Bunun için Chrome eklentisinin üzerine gelip, Send Bitcoins bölümüne tıklamanız gerekiyor. Bir adrese Bitcoin gönderimi yapabilmeniz için cihazın üzerinde yer alan iki buton ile yazılımdan gönderdiğiniz emrinizi onaylamanız gerekir. Bu şekilde zararlı yazılımlar sizin talimatınız olmadan hiçbir adrese Bitcoin gönderemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı