Lisk Coin Nedir? Nereden Alınır?

Lisk Coin (LSK) Nedir?


Mayıs 2016’da piyasaya giriş yapmış Microsoft destekli bir altcoindir. Birçok coin projesiyle aynı şekilde merkezi bulunmamaktadır ve Blockchain altyapısına sahiptir. Crypti firmasından ayrılarak oluşturulmuştur. Borsada LSK olarak adlandırılmaktadır. Programlama dili olarak da JavaScript kullanımına izin vermektedir. Açık kaynak kodlu bir sistemdir.

Lisk Coin Özellikleri ve Önemli Yönleri

Alt coinler arasında önemli bir yere sahip olan Lisk, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Akıllı sözleşme uygulaması Lisk’te de bulunmaktadır. En popüler programlama dillerinden biri olduğu için Java sistemini tercih etmişlerdir. Bu nedenle daha fazla developer’a ulaşılması hedeflenmiştir. Binance borsası üzerinden  LSK değerlerine erişebilirsiniz. GitHub sistemi üzerinden sisteme katkıda bulunanları ve kaydedilen aşamayı, projeleri görebiliyorsunuz bunu da belirtelim. Blok zincir sistemini kullanılıyor ve yanı sıra yan zincirler için de gerekli önem veriliyor. Bu sayede, herhangi bir durum karşısında Lisk kolay kolay etkilenmemektedir. Uygulanabilirliğinin yüksek olması da en önemli özellikleri arasındadır. Mobil olarak çalışmak isteyen developerlar için de geniş olanaklar sunması Lisk’in dikkat çeken özelliklerinden biri. Esnek bir yapısı olduğu için geliştiriciler, sidechains geliştirmelere de katkıda bulunabiliyor. Fakat buradaki riskli durumlardan biri ise, oluşturulan yan zincirler için developer’a güvenilmesi gerektiği. Kullanmış olduğunuz sidechain’in size sorun çıkarma ihtimali bulunuyor yani.

Lisk Coin Nereden Alabilirim?

Lisk Coin bir çok borsada satılmaktadır. Türk borsalarında ise Lisk coini satışı bulunmamakta. En güvenilir, kullanışlı borsa olarak Binance’ı önermekteyiz.
https://www.binance.com/?ref=17827055 referans linkiyle Binance borsasına üye olup hemen Lisk coin al-sat işlemlerini yapabilirsiniz.
Lisk coin alabileceğiniz alternatif borsalar: Bittrex, Poloniex, HitBTC, Livecoin

Lisk Coin Kaç Dolar? Anlık Fiyatı

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

Lisk Coin’in Geleceği

Sistem olarak Delegated Proof of Strake yani Dpos kullanılmaktadır. Lisk ağı üzerinden kullanıcılar ek ağlar yaratabiliyorlar. Bu da en önemli yeniliklerinden biri. Bu sayede yatırımcıların ilgisini çekmektedir. İlerleyen dönemlerde de bu ilginin artması bekleniyor. Lisk Wallet için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından kullanmak istediğiniz dili seçip, anahtar oluşturma aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Özel bir anahtar oluşturmanız sizin korunmanız açısından son derece önemli. Sağ üst kısımda yer alan Dashboard kısmından görebileceğiniz şifrenizi not etmeniz ardından da sonraki aşamalarda bunu kullanmanız gerekiyor ve aktarımlarda karşı tarafa iletmeniz gerekiyor. 2016 yılında kurulan Lisk aslında Crypti firmasından ayrılıp Max Kordek ve Olivier Beddows işbirliği ile kurulmuştur. Kuruluş aşamasında ise Microsoft ile işbirliği yapmışlardır. Lightcurve, Taiko Nauten, Wachsman, MME ve Bitcoin Suisse gibi oluşumlarla anlaşma içerisindedir. Detayları için Lisk.io adresinden yararlanabilirsiniz. Uygulamasından yararlanarak app’ini de indirip web versiyonuyla beraber kullanımı uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı