Litecoin (LTC) Ultimate Fighting Championship (UFC) ile ortaklık anlaşması imzaladı

Litecoin Vakfı, dünyanın önde gelen karma dövüş sanatları organizasyonlarından biri olan Ultimate Fighting Championship (UFC)’in ile özel bir organizasyon için sponsorluk anlaşması imzaladı.

Anlaşmada, eski UFC hafif-ağır siklet şampiyonu Jon Jones ile hafif-ağır siklet dövüşçüsü Alexander Gustafsson arasında 29 Aralık’ta Kaliforniya’da yapılacak olan ve UFC 232 olarak adlandırılan müsabakada, ringe litecoin (LTC) logosu yerleştirilecek. Litecoin Vakfı Perşembe günü yaptığı açıklamada, bir UFC etkinliğinde ilk defa kripto para sponsoru bulunduğunu belirtti. Ayrıca bu tür etkinliklerde milyonlarca izleyiciyle kripto paralarla ilgili küresel farkındalığı arttırmayı planladıklarını, bu tür etkinliklerin litecoine olan ilgiyi artırmaya yardımcı olacağını söyledi. Kripto para birimlerinin benimsenmesine yardımcı olmayı amaçlayan vakıf, UFC ortaklığını uzun vadede sürdürmeyi umduğunu da belirtti.

Geçen yıl ilk defa, Kanadalı karma dövüş sanatları sporcusu Rory MacDonald ile eski hafif siklet dövüş şampiyonu Michael Chandler da kripto para şirketleri ile sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı