Mana Coin (Decentraland) Nedir? Nereden Alınır?

Mana Coin (Decentraland) Nedir?

Dünya genelinde olduğu gibi son yıllarda ülkemizde de kripto paralar en popüler para birimleri haline gelmeyi başardı. Bitcoin, Etherium ve Litecoin çok büyük bir artış gösterdiği için yatırımcılar artık altcoinlere yönelmeye başladılar. Decentraland ise MANA kısaltması ile karşımıza çıkıyor. Kendisi Ethereum blokçuları tarafından desteklenen sanal gerçeklik platformudur. Decentraland kullanan kişiler içerik ve uygulamaları yaratabilir ve bunlardan para kazanabilirler.

Mana Coin Nereden Alabilirim?

Mana Coin’in işlem hacminin %50’sinden fazlası Binance ve Bittrex üzerinden yapılmaktadır. https://www.binance.com/?ref=17827055 referanslı linkimizden Binance’a üye olabilirsiniz.
(Referans linkiyle üye olmanızın sizin açınızdan bir artı veya eksisi yoktur.) Ek olarak borsanın kendi coini olan BNB Coin alarak komisyon ücretlerini yarı yarıya düşürebilirsiniz.

Decentraland Coinin Özellikleri

Desentraland’a web browser üzerinden sanal gerçeklik aygıtıyla giriş yapabilirsiniz. Kendilerinin oluşturdukları Erc20 token para birimine sahiptirler. MANA için Second Life’ın geliştirilmiş bir hali olduğunu söyleyebiliriz. Coin’de kendinize 3D bir dünya kuruyorsunuz. Satın alışlarınızda kendi kara parçanızı alıyorsunuz. Şuan sadece arsa satışları yapılıyor. Sanal gerçeklik dünyasınında desteklediği bir coin olduğu için adını kısa süre içerisinde duyurmayı da başarmıştır.

Decentralad’de arazileri Etherum blok zinciri üzerinde satın alarak bir sahiplik kaydı oluşturma imkanına sahipsiniz. Coin içerisinde yaptığınız işlemleri kimsenin sınırlaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Coin’de araziniz üzerinde tam olarak kontrol sahibi olduğunuz zaman sahip olduğunuz herhangi bir şeyden farklı benzersiz deneyimler oluşturabilirsiniz. Projenin ICO’larının çok hızlı bir şekilde bittiğini söyleyebiliriz.

Mana Coin Kaç Dolar? Fiyatı Ne Kadar?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

Decentraland (Mana) Coinin Geleceği

Coin piyasasına yeni yatırım yapmak isteyen kişilerin en fazla dikkatini çekenlerden birisi; Decentraland’dır. MANA sisteminde yapılan açık artırmalara girmek istiyorsanız ilk olarak bir miktar MANA taahhüt etmeniz gerekmektedir. Alım-satım işlemleriniz ise MANA coin karşılığında yapılmaktadır. En son ise 15 Aralık 2017 tarihinde 90 bin parsel arazi satışı açık artırma usulü ile Desentraland sistemi üzerinden yapılmıştı. Bu tarihten sonra ise MANA çok ciddi bir artış göstermeye başladı. Ortaya yeni açık artırmaların çıkmasıyla beraber ise piyasa değerinin daha fazla artması beklenenler içerisindedir. Kısa ve orta vadede değer kazanma ihtimali olan kripto paraların içerisinde kendisine yer buluyor. Önümüzdeki iki yıl içerisinde sanal gerçeklik ürünlerinin neredeyse her yerde karşımıza çıkacağını düşündüğümüz zaman al unut yapmak isteyen kişiler için de çok uygun bir coin olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bir Yorum

  1. Faydalı bir makale olmus Mana coin nerden alabilirim diyordum isabet oldu teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı