Marshall Adaları Kendi Kripto Parasını Üretecek

Uzakdoğudaki Pasifik cumhuriyetinin en üst düzey yetkililerinden birine göre, Marshall Adaları, kendi kripto parasını ABD doları ile birlikte yasal olarak dağıtacak. Salı günü geç saatlerde Reuters’e verdiği röportajda Marshall Adaları’nın başkan yardımcısı David Paul, yeni para biriminin adı SOV olacağını söyledi.

Paul, “Bir ülke olarak, ister dijital olsun isterse fiat olsun, herhangi bir biçimde para birimi verme hakkımızı saklı tutuyoruz.” dedi.

Devlet Yönetimlerinden Kripto Para Hamleleri

Özel şirketler tarafından başlatılan dijital paraların değeri arttığından, olası egemen kripto para birimleri için planlar son aylarda ivme kazandı. Çin, Estonya ve İran da dahil olmak üzere birçok hükümet kendi dijital para birimi planlarını görüştü.

Bu arada Venezuela, petrolle desteklenen petro adlı yeni bir dijital simgeyle öne geçti. Bu ayın başlarında satış öncesi ilk gününde yaklaşık 735 milyon dolarlık artış yaptı, ancak önemli miktarda yatırım yapması beklenmiyor. Paul, ICO gelirlerinin bir kısmı Marshall Adaları’nın finansmanına yardımcı olmak için kullanılacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı