Monero Coin Nedir? En Güvenli Nereden Alınır?

Monero Coin (XMR) Nedir?

Monero, hesaplarınızın ve diğer tüm işlemlerinizin gizli tutulmasını sağlayan, izlenmesi olanaklı olmayan kripto para birimidir. Şu an için birim değer olarak diğer coin türlerine göre daha underrated kalsa da aslında sene içerisinde değerlenmesi bekleniyor. Piyasa içerisinde, XMR şeklide Monero değerleri ne ulaşabilirsiniz. Monero’nun temel amacı işlem/ hesap gizliliğinin sağlanmasıdır.

Monero Coin Alabileceğiniz En Güvenilir Siteler

XRM sembollü Monero alabileceğiniz en güvenilir siteler incelediğimiz kadarıyla Binance ve Bittrex’tir. Mobil uygulaması olması sebebiyle Binance’ı tavsiye edebiliriz.
Binance.com’a buradan üye olabilirsiniz. 

Monero alabileceğiniz borsalar: Binance, Bittrex, Poloniex, Kraken, Bitfinex, Bithumb, HitBTC, Livecoin, OKEx

Monero Özellikleri ve Önemli Yönleri

Monero’nun mottolarından biri de, güvenli, özel ve takip edilemez olmaktır. En önemli özelliğinin de bu olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin’i esas alırsak, yapılan tüm işlemleri sistemden görebiliyorsunuz. Fakat Monero’da bu özellik değiştirilmiş durumda , bu nedenle sistem üzerinde gözlemci olamıyorsunuz. Blockchain sistemi burada da kullanılıyor fakat gizli sözleşmeleri olduğunu da söylemek önemli. Gizlilik temelli bir sistem olduğu için piyasa içerisindeki niş alanlardan birini doldurduğunu söyleyebiliriz bu özelliğiyle. Bu nedenle daha da yükselişe geçeceğini söyleyebiliriz.

En temel özelliklerinden biri olan gizli işlem yapabilme özelliği, coin piyasası için en yeni özelliklerden biridir. Yatırımcılar işlemleri için farklı koruma ve gizlilik seviyeleri tercih edebiliyor. İşlem sırasında gözlemci izni olmasa da kullanıcılar, istedikleri kişiler için bu izni sağlayabiliyor. Bu sistemi sağlamak için özel bir şifreleme sistemi kullanılmaktadır. Popüler olmasını sağlayan yenilikler arasında, paranızın yönetiminin direkt ve tamamen size ait olması, takas edilebilir olması ve multi anahtar sistemi olması da önemli noktalardan biridir.

Monero Coin (XMR) Kaç Dolar? Fiyatı Ne Kadar?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

Monero Coin’in Geleceği

Bitcoin, Litecoin ve benzeri gündemde olan coin birimlerindeki merkezsizlik ve açık kaynaklı oluşu diğer alt coin firmaları için de esas alınmaktadır. Monero sisteminde ise bu durumla bir tezatlık gördüğümüzü belirtmiştik. Bu nedenle ilerleyen dönemlerde , Monero’nun gizli sisteminin insanlar tarafından istenen bir hale geleceğini ve şu anki durumundan daha fazla talep göreceğini söyleyebiliriz. Geleceğinin daha parlak olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 2018- 2019 yılları içerisinde artış göstermesi bekleniyor.
Mobile wallet, Monero kapsamında en çok tercih edilen cüzdan türlerinden biri. Mymonero adresi üzerinden hesap işlemlerinizde olduğu gibi Monero cüzdanınızı da oluşturabilirsiniz. Çoklu anahtar özelliği olduğu için, View keys, harcama anahtarları seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Harcama anahtarları bünyesinde ise, açık ve özel harcama anahtarları seçeneği bulunuyor.

3 Yorum

  1. Madencilik yaparak kazanılacak en iyi alt coin bana göre. Kesinlikle öneririm.

  2. Monero coin sistemleri hakkında araştırmalar yapıyordum, biance üzerinden de anlık olarak takip ediyorum bence geleceği parlak şu anda aksaklıklar yaşıyor olsa da etheriumdan sonra gelecek olandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı