Monero Nedir?

Monero, özel ve sansüre karşı dirençli işlemler üzerine odaklanan kripto para birimidir. Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere mevcut şifreli para birimlerinin çoğu şeffaf blok zincire sahiptir; bu da işlemlerin dünyadaki herkes tarafından açıkça doğrulanabilir ve izlenebilir olduğu anlamına gelir. Dahası, bu işlemler için adres göndermek ve almak, potansiyel olarak bir kişinin gerçek dünyadaki kimliğine bağlanabilir.

Monero işlemleri gizlidir ve izlenemez.

Varsayılan olarak, her Monero işlemi, adresleri gönderilen ve alanların yanı sıra işlem gören miktarları da şifreler. Bu her zaman var olan gizlilik, her Monero kullanıcısının etkinliğinin, seçici şeffaf kripto para birimlerinin aksine (örn., Z-Cash) diğer tüm kullanıcıların gizliliğini arttırdığı anlamına gelir.

Monero tadil edilebilir. Halen geliştirilmekte olan Kovri Projesi, I2P Görünmez Internet Projesi düğümleri yoluyla işlemleri yönlendirecek ve şifreleyecektir. Bu, bir transaktörün IP adresini karmaşıklaştıracak ve ağ izlemeye karşı daha fazla koruma sağlayacaktır.

Monero, dünyanın en iyi şifreleme araştırmacılarını ve mühendislik yeteneğini çeken tabandan oluşan bir topluluktur.
30’dan fazla geliştirici de dahil olmak üzere 240’tan fazla geliştiriciMonero projesine katkıda bulundu. Forumlar ve sohbet kanalları misafirperver ve aktif.

Monero’nun Araştırma Laboratuvarı, Temel Geliştirme Ekibi ve Topluluk Geliştiricileri, kriptokrasi gizliliği ve güvenliği ile mümkün olanın sınırlarını sürekli olarak zorlamaktadır.

Monero bir kurum değil. Dünyanın her yerinden kriptografi ve dağıtılan sistem uzmanları zaman kazanmak ya da topluluk bağışlarıyla finanse edilen uzmanlar tarafından geliştirilmiştir. Bu, Monero’nun herhangi bir ülke tarafından kapatılamayacağı ve herhangi bir belirli yasal yargı yolu ile sınırlandırılmadığı anlamına gelir.

Monero Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı