MoneyGram ile Ripple’ın Anlaşması Nihayet Duyuruldu

 

Dünyanın sayılı para transferi ve finans şirketlerinden olan MoneyGram, kripto para dünyasındaki en büyük şirketlerden olan Ripple ile işbirliği yapmaya başladı. Daha önce bir kaç kez ertelenen duyuru Ripple tarafından yapıldı.

Ripple tarafından yapılan basın açıklamasında finans şirketi MoneyGram ile iki yıl sürecek stratejik bir ortaklık anlaşması imzaladığını bildirdi. MoneyGram’ın, bu anlaşma ile Ripple’ın geliştirdiği xRapid teknolojisini para transferlerinde kullanması bekleniyor.

Bilindiği üzere XRapid teknolojisinin en büyük artısı para transferlerindeki hızı. Herhangi bir para birimi üzerinden gönderilen fonun anında başka bir para birimine dönüştürülebiliyor olması xRapid’i cazip hale getiren özelliklerden bir tanesi. XRapid teknolojisi ile Ripple tokenı gönderen şirketler diğer para transferi yöntemlerine oranla çok daha hızlı işlem yapabiliyorlar. MoneyGram yöneticilerinden Alex Holmes, Ripple ile yapılan anlaşma sonrası şu yorumu yaptı.

“Ripple’ın xRapid ürünü sayesinde ABD Doları olarak gelen işlemleri istediğimiz an, 7/24 başka bir para birimine dönüştürebileceğiz. Bu teknoloji bizim yaptığımız işlerde devrim niteliğinde değişiklik yapabilir. Ayrıca likidite yönetimimiz de ciddi anlamda kolaylaşabilir.”

Ripple 2018’in Eylül ayından beridir yaptığı ortaklık anlaşmalarını hızla artırıyor. En son Ortadoğu’daki İslami finans şirketleri ile çeşitli anlaşmalar yapan şirket, dünyanın en büyük para transfer ve ödeme şirketlerinden olan MoneyGram ile anlaşarak, 200’den fazla ülkeye fon transferini çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı