Neo Coin Nedir? Nereden Alınır?

NEO COİN NEDİR?

Neo coin, Çin menşeili, açık kaynaklı kripto para platformlarından biridir. Çin’in Ethereum’u olarak da anılmaktadır. İlk olarak, Antshares ismiyle piyasaya giriş yapsa da sonrasında adını Neocoin olarak değiştirmiştir. Kuruluş yeri Şangay olan platform kapsamında mining yapılmadığını da belirtebiliriz. Btc ya da Ethereum temelli olarak düşünülse de aslında bir klondan daha fazlası olduğunu söylemek mümkün. NEO, Çin’in Bitcoini olarak bilinmektedir.

NEO Coin Özellikleri ve Önemli Yönleri

Neo coin’in en önemli özelliklerinden biri, Bitcoin gibi sistemlerden daha gelişmiş bir şifreleme sistemine sahip olmasıdır. Blockchain teknolojisine sahip olsa da, daha geliştirilmiş bir versiyonu olduğunu söylemek olağan. Akıllı sözleşmeleri desteklemektedir. İşlev açısından da DApps ve ICO benzeri olduğunu söyleyebiliriz. NEO coin, kodlamaya da müsait bir kaynağa sahiptir. Java, Go ya da C ile kod üretebiliyorsunuz. Bu çoklu programlama desteği de Neo’nun avantajlı özelliklerinden biridir.
Neo ile hayatımıza giren kavramlardan biri de GAS’dır. Eth gibi bu sistemde de kullanılan para birimi Gas’dır. Aynı zamanda yetkililerin yaptığı açıklamalar doğrultusunda Neo’nun en farklı özelliklerinden biri de Çin hükümeti tarafından desteklenen bir sistem olmasıdır. En yeni ve farklı özelliklerinden birinin de çoklu programlama dilinin olması. Çin’in Ethereum’u olsa da, Eth’de yalnızca Solidity dili bulunuyor. En hızlı satın almanın yolu ise Binance’yi kullanmaktan geçiyor.

NEO Coini En Güvenilir Nereden Alabilirim?

Türk borsalarında NEO satışı yok. NEO al-sat işleminin %30dan fazlası Binance, %15’inden fazlası Bittrex kalanı ise KuCoin, Bitfinex, OKEX, HitBTC gibi yabancı borsalardan yapılmaktadır.

Binance üyelik linki: https://www.binance.com/?ref=17827055
Kucoin üyelik linkihttps://www.kucoin.com

Referans linkiyle üye olarak bizlere destek olabilirsiniz.

Neo Coin’in Geleceği

2014 yılından beri aktif olan Neo coin, Onchain bünyesinde kurulmuştur. Geniş bir geliştirici, developer çekmesinin en büyük nedenlerinden biri bahsetmiş olduğumuz multi programlama dili. Bunun ilerleyen dönemlerde daha da değer kazanarak sistemi iyi bir noktaya getireceğini gösteriyor. 2017 Mayıs ayından sonra birim olarak 1 doları aştığı görülmüştür. Bu süreçten sonra da Bitcoin gibi yükselen bir değere sahip olduğunu söyleyebiliriz.
GAS’larınızı biriktirmek için NeonWallet seçeneği bulunuyor. Neocoin’de, düzenli aralıklarla gas’larınızı toplayabiliyorsunuz. NEO’nun önemli isimlerinden söz etmek gerekirse, founder v developer’ı Zhang Zhengwen olarak biliniyor. Yanı sıra, Tao Rongqi ve birçok önemli isim daha ekipte yer almaktadır. Yapılan işbirlikleri arasında, Agrello, Bancor ve Coindash gibi ortaklardan bahsedebiliriz. Oluşum aşamasında ise, Fadada ve Microsoft etkisinden de söz etmek mümkün.

NEO Coin Kaç Dolar? Fiyatı Ne Kadar?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

Piyasadaki NEO Coin sayısı

NEO Coin en fazla 100 milyon adet üretilecektir. Arz olarak diğer coinlere nazaran daha az. Bu yüzden fiyatı da yüksektir.

Bir Yorum

  1. Çin’in bitcoini olarak gösteriliyor. Neo’yu hafife almamak lazım. Çekik gözlüler için önemli bir coin. Arzınım az olması da çok önemli. 2018’de 5 kat artabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı