Ripple Ethereum’u Tahtından Etti!

2013 yılında coin piyasasına katılan Ripple (XRP) arzının fazla olması sebebiyle çok fazla eleştirildi. Herkes Ripple’ın 1 doları aşması halinde tek başına toplam coin market kapasitesine ulaşacağını ve bunun mümkün olmadığını yazdı. 2017 Nisan ayına kadar 0.03$ seviyelerinde işlem görürken bazı büyük borsalara girişiyle bir anda 0.20$ seviyelerine geldi. Hala ripple için bu nokta büyük bir başarı olarak görüldü. Daha fazla artmayacağı hatta yakın zamanda çakılacağı söylentileri çıktı.

Ripple gerçekten de 2017 haziran-aralık ayları arasında 0.20-0.25$ seviyelerinde işlem gördü. Coin piyasasında 6 aylık süreçte 0.05$’lık oynama coine olan güveni sarsmaya yetecek komiklikte olarak görünse de Ripple inanılmaz bir sıçra yapacaktı.

RİPPLE’IN BANKALARLA ANLAŞMASI

Japon bankalar’ın Ripple ile anlaşma sağlamasıyla kısa sürede XRP 1 doları aştı. Bu süreçte Türk bankaları da blockchain tabanlı Ripple’a kayıtsız kalmadı. Akbank resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Ripple ile anlaşma sağladığını ve Ripple kullanacağını açıkladı.

Bu açıklamaların ardından Ripple’a hem Türkiye hem de dünyadan talep giderek arttı. 1 doları aşarak market kapasitesinde önce Bitcoin Cash’ı sollayarak 3.sıraya oturdu. Ardından Ripple Korbit, Bithumb, Coinose gibi Asya coin borsalarında kendine yer edindi. 2018 başı itibariyle yüzbinlerce kullanıcı bulunan coin borsaları da Ripple işlemlerini borsalarına ekleyeceğini duyurdu. Böylece Ripple 2.70$’ı aştı.

Ripple Ethereum’u da tahtından etti

Coin market piyasasının Bitcoin’den sonra yıkılmaz kalesi olan Ethereum da Ripple’dan nasibini aldı. Yıllardır market kapasitesinde 2.sırada yer alan ETH, dün itibariyle yerini Ripple’a kaptırdı.

İlerleyen süreç bizlere neyi gösterecek bilmiyoruz ancak Ripple’ın yükselişi 2018 yılında da devam edecek gibi görünüyor. 2017 ocak ayında sadece 3 dolar olan Litecoin 115 kat artmıştı.

2018 yılı başında Ripple’ın fiyatı 3 dolar olarak tahmin ediliyor. Ne dersiniz aynı Litecoin gibi aynı sıçramayı yapıp 2018 yılı sonunda 300 doları aşabilir mi?

Bir Yorum

  1. Daha geçen Perşembe günü Finans Şirketi Cailius bile dış ticarette Ripple’ı kullanacağını açıkladı. Bence bunun devamı gelecek, düşmesine aldırmadan ve aynı zamanda beklemeden alınması gereken bir coin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı