Rusya Kripto Paraları Sınıflandırıyor

Son dönemlerde yaşanan olaylar dijital paraların fiyatlanmasında büyük sıkıntı yaratmıştı. Fakat bu defa güzel haberler ve gelişmeler yatırımcılar için yolda.

 

Rusya Kripto Paraları Sınıflandırıyor

Rusya hükumetinin kripto paralar için düzenleme getireceğini daha önce belirtmiştik. Ama bu defa Rus yetkililer piyasaya can getirecek bir adım atıyorlar. Kripto para birimlerini “Dijital Haklar” olarak sınıflandırıyorlar. Bu düzenleme ile kriptolar yapısal düzenleme çerçevesinde risklerini ortadan kaldırmış bulunuyor artık. Tabi Rusya da yaşayan yatırımcılar için..

Rus Duma Meclisi Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov, konu ile ilgili detayları kendi ülkesinde yaşayan yatırımcılara duyururken bunun ülkesi için önemli bir adım olduğunu belirtti.

 

Kriptolardaki Bu Yapısal Düzenleme Ne Anlama Geliyor?

Bu tarz bir formun yapısal olarak şekillenmesi büyük yatırımcılar ile girişimcileri (piyasa yapıcılar başta olmak üzere) herkesi direkt ilgilendiriyor. Şuan Türkiye de örneği olan bir Crypto Central Exchange ofisi yani kripto para alım – satım döviz bürosu gibi bir yerin açılmasında yasal olarak zeminin hazır olması için böyle bir düzenlemenin yapılması şart. Aksi halde açılacak olan iş yerinin yasal bir zemini yoktur.

İstanbul Tahtakale de döviz bürolarının hemen yanında açılan bu kripto para döviz bürosunun tam olarak yasal bir zemininin olmaması tabi ki can sıkar. Fakat ülkemizde de henüz düzenlemesinin yapılmamış olması o büroyu açanlar için sorun teşkil edeceğini de sanmıyoruz. Ruslar bu işi çözdüğüne göre artık ülkemizde de bu tarz bir girişimi yatırımcılar merakla beklerler diye düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı