SEC ‘in Duyurusu Piyasada Ferah Bir Yel Estirdi

Bitcoin ve altcoinlerde ki sürekli düşüşü durduran ve hatta birazda olsa yükseltmeyi başaran etkenlerin başında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ‘in Ethereum için yapmış olduğu açıklama geliyor.

 

SEC ‘in Duyurusu Piyasada Ferah Bir Yel Estirdi

Konuyla ilgili duyuruyu Wall Street Journal yaptı ve piyasa rahat bir nefes almış oldu. SEC Yetkililerinin yapmış olduğu açıklamaya göre ETH (Ethereum) bir menkul kıymet olarak düzenlenmeyecektir. Bu düzenleme ile altcoin kralı ETH ‘nin üzerindeki belirsizlikler kalkmış oldu. Buda kripto para piyasasında olumlu sinyalleri getirmiş oldu.

ABD ‘nin San Francisco eyaletinde Yaho Finance ‘nin düzenlediği bir konferansta konuşan SEC yetkilisi;

“Ether ‘in mevcut durumu hakkında, Ethereum ağı ve merkezsiz yapısının oluşumu ile ilgili bilgilerimi baz alarak Ether ‘in bir menkul kıymet olmadığını söyleyebilirim.”

diye belirtti. Bu belirsizlik daha önce piyasalarda korku oluşturuyordu. Ama artık bu duruma da ABD SEC yetkilileri açıklık getirmiş oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapılmadan önce Ether’in fiyatı $465 civarındaydı. Ama duyurudan hemen sonra ise Ethereum ‘un fiyatı sert bir yükseliş yaşayarak $520 seviyelerini buldu. Yetkilinin ifadeleri ETH ‘nin artışı üzerinde %10 dan fazla etki yarattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı