Super Bitcoin Nedir?

Süper Bitcoin, bir süredir düşen ya da yapılan yatırımlar ile istenilen verimi elde edemeyen kişiler için bir nevi Bitcoin’i tekrar canlandırma etkinliğidir. Yani Süper Bitcoin’in ortaya çıkış amacı son günlerde eskisi kadar rağbet görmeyen Bitcoin piyasasını hareketlendirerek sanal para biriminin tekrardan değerini arttırmaktır. Bu nedenle de forkların çok yaşanacağı 2017’nin Aralık ayında olacak çatallaşma ile beraber sanal para kullanıcılarının karşısına çıkması beklenmektedir.

Süper Bitcoin, sanal para kullanıcılarını istekleri doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Toplumun önerdiği bu bir diğer sanal para birimi ile hem uzun zamandır Bitcoin kullanan kişiler hem de Bitcoin’e yatırı yapmak isteyen kişiler için ek bir kapı açılmış olacak.

Süper Bitcoin, çatallanma sonrasında SBTC sembolü ile gösterilmektedir. Çatallanma sonrasında Süper Bitcoin kullanıcıları için yeni bir sembol kullanmak isteyen yöneticiler tarafından oluşturulmuştur.

Süper Bitcoin Nasıl Çalışır?

Süper Bitcoin başlangıcı ile 210.000 adet ön mayınlı olacaktır. Toplam ise 21.210.000 SBTC arza ulaşması beklenmektedir. Bu beklentiler neticesinde Süper Bitcoin’in çok tutacağı ve diğer Bitcoinler ile kıyaslandığı zaman daha fazla alıcı bulabileceği de konuşulmaktadır. Resmi sitesinde yapılan bir duyuruya göre Süper Bitcoin vakıf tarafından yürütülecektir. Bunun nedeni de daha erken geliştiricileri teşvik etmek ve onaylatma gibi işlemlere hız kazandırmaktan kaynaklanmaktadır.

Bitcoin seneler içerisinde yatırımcılarına sunduğu Pazar ortamını rakipleri ve bunun gibi çok çeşitli sebepler ile kaybetmiştir. Yatırımcılarını geri kazanmak ve Pazar konusunda yer edinmek için de Süper Bitcoin’i ortaya koymuştur. Temel mantığı yapılan akıllı sözleşmeler vasıtası ile Bitcoin alımı ve üretiminin devamlılığını sağlamaktan kaynaklanmaktadır.

Süper Bitcoin diğer coinler ile kıyaslandığı zaman sunulan kişiler tarafından büyük iyileştirmeler de vaat etmektedir. Bu nedenle de kişiler Süper Bitcoin’e cazip bakmaktadır. Çatallanan kol için şimdiden pek çok kişiden olumlu yanıtlar alınmaktadır.

Süper Bitcoin’in en büyük özelliği son yıllarda planlanan tüm iyileştirme ve özellikleri aynı anda kullanmayı düşünmesidir. Daha büyük blokları olacağı da iddia edilen Süper Bitcoin’in çatallanması da Bitcoin yatırımcıları tarafından beklentiler ile istenmekte ve beklenmektedir.

Süper bitcoin nereden alınır şuan için belirsiz. Bitfinex, bittrex, cex.io, binance gibi büyük coin borsalarında yakın zamanda al-sat işlemlerine başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı