Tether Coin (USDT) İncelemesi

Tether coin (USDT) coin piyasasının emniyet kemeridir. Hızla artan kripto paralar aynı hızla düşüşe geçebiliyor. Üstelik bu düşüş birkaç coinle kalmıyor tüm marketi etkileyebiliyor. Tıpkı 21 ve 22 aralık 2017 tarihinde yaşandığı gibi. Gün itibariyle tüm kripto paralar %20-60 arası değer kaybetti. Bitcoin yalnızca 1 haftada 21.000$’dan 12.000$ seviyelerine düştü.

TETHER COİNİN (USDT) ÖNEMİ

Bitcoin’den ziyade yatırımcıların yeni gözdesi Ethereum Classic, XLM, Ripple, Dogecoin, Enjin coin gibi altcoin olarak tabir edilen kripto paralar. Dakikalar içinde %100’ün üzerinde değer kazanabiliyor. 1 dolarlık kripto para birkaç gün içinde 5 dolara çıkabiliyor. Aynı şekilde yatırım risk işi olduğu için benzer düşüşler de yaşanabiliyor. Öncelikle Tether’in önemini anlatabilmek için Türkiye’den altcoin alım macerasını anlatmamız gerek.

1- Türkiye coin borsalarından Bitcoin, Ethereum veya Litecoin almak
2- Bu coini Binance, Bittrex, Poloniex gibi dünyaca ünlü yabancı borsa sitelerindeki adresinize göndermek
3- Bu sitelerden altcoin alabilmeniz için Bitcoin’inizin olması gerek. Bitcoin ile altcoin alabilirsiniz.

Tüm bu işlemler saniyeler içinde olmuyor. Bazen 24 BTC transferi 24 saati geçebiliyor. Ani düşüşlerde zarar etmemeniz için coininizi Bitcoin’e çevirdikten hemen sonra Tether coin’e çevirmeniz.

NEDEN TETHER COİN

Tether coin 2015’ten beri coin marketlerde yer alıyor. Çıktığı tarihten itibaren ufak tefek in-çık yaşasa da 1 dolarda sabitlenmiş diyebiliriz. Coinler düşüşe geçtiği zaman bile 1$ ‘da sabitlenmiş durumda. Bu yüzden kripto paralar değer kaybettiği zaman güvenilir limanınız USDT yani Tether olsun. Piyasalar tekrar durgunlaştığında al-sat işlemlerine devam edebilir veya paranızı çekmek isterseniz de Türk borsa sitelerindeki coin adreslerine yatırabilirsiniz.

1 Tether (USDT) Kaç Dolar?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı