Trump Bitcoin’in Gerçek Para Birimi Olmadığını Belirtti

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump kripto paralarla ilgili yeni bir açıklama yaparak Bitcoin ve Libra ile ilgili görüşlerini twitter hesabı üzerinden paylaştı.

ABD Başkanı Trump bugün Twitter hesabından bir kaç paylaşımında bulundu. Trump’ın bu açıklamaları kripto para toplulukları ve finans sektörü tarafından epey ilgi gördü. Bitcoin’i gerçek bir “para birimi” olarak saymayan Trump’un açıklamaları şu şekilde;

“Tam anlamıyla birer para birimi olmayan, fiyatı sürekli değişen ve herhangi bir temeli olmayan Bitcoin’i ve diğer kripto paraları pek sevmiyorum. Regüle edilmemiş kripto paralar uyuşturucu ticareti gibi yasa dışı işler için kullanılabilirler.

“Facebook’un kendi ‘dijital parası’ da buna benzer olarak sağlam bir temele dayanmıyor. Eğer Facebook ve diğer şirketler bankalaşmaya çalışıyorlarsa önce gidip bankacılık lisansı almaları ve Bankacılık Regüasyonları’na tabii tutulmaları gerekiyor. Tıpkı diğer bankalar gibi.

“Biz ABD’de yalnızca tek bir para birimini kullanırız ve o para birimi şu anda hiç olmadığı kadar güçlü ve güvenilir durumda. Bu para birimi dünyanın açık ara en güçlü para birimi ve bu durum böyle devam edecek. Bu para biriminin adı da Amerikan Doları.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı