Turcoin, Ponzi Olarak Nitelendirildi

Üreticileri tarafından ilk olarak piyasaya çıktığında Türkiye’nin ilk kripto parası olarak çıkan Turcoin, Coin Telegraph ‘ın haberine göre ponzi olarak nitelendirildi.

Turcoin, Ponzi Olarak Nitelendirildi

18 Haziran 2018 Pazartesi günü Hürriyet Daily News ‘in yapmış olduğu haberde de Turcoin ‘nin yaratıcıları ilk Türkiye coini olarak çıkış yapmıştılar fakat şuan ponzi şemaları ortada. Turcoin’nin %49 hissedarı ve iki kurucusundan biri olan Muhammed Satıroğlu “Bankada tek bir dolarım bile yok.” dedi. Öte yandan diğer hissedar ise Sadun Kaya, ortağının ifadesine göre $21 milyon dolar para ile kayıplara karıştığını söyledi.

 

Ben Sadece Ara Bulucuydum !

Muhammed Satıroğlu’nun vermiş olduğu ifadeye göre kendisinin sadece bir ara bulucu olduğunu, şirketin tüm parası ise ortağının Kıbrıs ‘ta ki şirketinde barındığını öne sürdü. Ortağı olduğu ve Turcoin’nin şirketi Hipper ‘in kasasında ise tek bir kuruşun olmadığını ifade etti. Aslında bir çeşit dolaylı yolla fona erişebildiğini ekleyen Satıroğlu şunları ekledi;

“Parayla kaçmadım. Yetkililer banka hesaplarımın engelini kaldırırsa tüm parayı üyelere geri vereceğim ”dedi.

 

Turcoin, tanıtımından sonra Türkiye ‘nin “ulusal kripto para birimi” haline geleceğine söz vermiş ve yatırımcıları, ünlülerin, lüks otomobillerin, hediyelerin vitrin edildiği yüksek bütçeli partilere davet etmişti.

 

Kaynak:   Coin Telegraph

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı