Türk Emlak Acentası Antalya Homes Bitcoin ile 9 Ev Sattı

Türk Emlak Acentası Antalya Homes, çoğunlukla yabancı alıcılara olmak üzere kripto paraları kullanarak bugüne kadar dokuz adet mülk sattı. Evlerin her birinin maliyetinin en az 30.000 Euro olduğu ve satışlarda Bitcoin’in yanısıra Bitcoin Cash, Ethereum, Stellar, Ripple, Litecoin ve Tether‘in da kabul edildiği belirtildi.

Mülk edinirken kripto kullanmak hem güvenilir hem de daha hızlı:

Antalya Homes Başkanı Bayram Tekce, kripto para cinsinden emlak alımlarının birçok avantaja sahip olduğunu, kripto para birimi ile ödeme yapmanın banka hesapları arasında herhangi bir döviz kuru kaybı olmadan para transferi sağladığı gibi, daha güvenilir ve daha hızlı bir işlem performansı da sağladığını belirtti.

Türkiye, hem kripto para birimi kullanımında hem de emlak sektöründe, yabancı uyruklulardan gelen yoğun talep nedeniyle bir patlama yaşamakta. 2018 yılında, yurtdışından gelen yatırımcılar, bir yıl öncesine göre yüzde 80’den fazla bir artışla Türkiye’de 40.000 gayrimenkul satın aldı. Yabancı alıcılar İstanbul, Antalya bölgesi ve diğer sahil ve manzara bölgelerindeki evleri daha çok satın alıyorlar.

 

Antalya Homes Bitcoin

 

Şirketi geçen yıl kripto para birimleri ile ödemeyi kabul etmeye başlayan Tekce, Antalya Homes web sitesinde, bu şekilde mülk satın almak isteyenlere yardım etmek için “Bitcoin ile Öde” düğmesi de konulduğunu söyledi ancak ödemenin nasıl yapıldığı ile ilgili net bilgiler vermedi.

2017 yılında, Southeby’nin International Realty’i ilk tek kişilik evlerinden birini Austin, Teksas’ta Bitcoin kullanarak satmıştı.  Austindeki ev, 2017 Eylül ayında Bitcoin fiyatı 3.429 $ iken satılmıştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı