Twitter’da Coinlerin Artışını Bilen Adam; John McAfee

Twitter’da Bitcoin ve altcoinlerin artışını bilen bir hesap var. Arayan arkadaşlar için yorum yapmadan önce hemen hesap adını verelim. @officialmcafee Bu hesaptan genellikle her gün saat 17.00-18.00 arasında “Bu kripto para çok değerli artışa geçecektir.” tarzı İngilizce tweet atılıyor. 3 kez %100’lük artışları bildi.

Tesadüf olmayan bu artışların ardında ne var bilinmez ama John McAfee için kafalar karışık durumda. Zira altcoin değerlerinin artışındaki temel etken talep. Hesabın yaklaşık 400.000 takipçisi var. Bu takipçilerin büyük çoğunluğu kripto para alımı yapıyor. Manipülasyon yaparak kendi parasını katladığı düşünülüyor. Şöyle ki önce bir coin belirliyor ve tweet atıyor. Ardından hesaptaki takipçilerin büyük çoğunluğu o coini alıyor. Talebi arttığı için de coin fiyatı artıyor. Bir bakıma PUMP yani pompalamayı takipçileri aracılığıyla yapıyor. Bu sırada yüksek fiyattan alım yapanlar da oluyor. Tabi daha da artar düşüncesiyle satmayıp ani düşüş sonrası zararla satan da oluyor.

Hesabı uzun zamandır takip ediyorum. Manipülasyon yaptığını da düşünüyorum faydalı bilgi verdiğini de. Zira artacağı söylediği coinler ciddi anlamda proje kripto paralar. Ayrıca bugün attığı tweette bir uyarıda bulunmuş. Ani çöküşle Bitcoinle birlikte tüm sanal paralar değer kaybetti. Tam toparlanacak derken yeni bir çöküş yaşanıyor. Bu konuya istinaden şunları yazdı: “Aldığınız kripto paralar uzun vadeli olsun. Düşse de satmayın bekletin. Dönüşü iyi olacak.”

Twitter’da Bitcoin ve altcoinlerin artışını bilen tweetleri analiz ettik;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı