Verge (XVG) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Verge (XVG) 2014 yılında üretimine başlanan 2015 yılından itibaren coin borsalarında işlem gören Bitcoin’in gizliliğini ilerletecek TOR ve I2P ağ yapısına sahip kripto paradır. Diğer birçok kripto parada olduğu gibi merkezi yoktur. Kullanıcılarına kimliklerini açığa çıkarmadan anonim işlem yapma imkanı sağlamaktadır.

Ortaya ilk çıktığında XVG, Dogecoindark olarak isimlendirilmişti. DOGECOİN tabanlı tıpkı DOGE gibi eğlenceli bir coin oluşturma çabasıyla yola çıktı. Ancak 2016 yılında markalaşma, değer kazanma gibi amaçlara yönelerek isim değişikliğine gidildi. Bu tarihten sonra Verge kısaltılmış haliyle XVG karşımıza çıktı.

Teknik konuları incelemeyi çok sevmiyorum. Zira XVG’nin değerini arttıran daha çok güncelleme, ortaklık, yatırım, talep gibi özelliklerdir. Bu yüzden çok uzatmadan Verge ile ilgili yatırım bilgilerine geçelim.

Verge Coin (XVG) Nereden Alabilirim?

Piyasada işlem gören XVG’lerin %55’inden daha fazlası Binance borsasında işlem görmektedir. En güvenilir şekilde Verge coin alımını Binance borsasında gerçekleştirebilirsiniz.Referanslı linkimizden https://www.binance.com/?ref=17827055 Binance’a üye olarak bizlere de destek olabilirsiniz.

Verge Coin Binance borsası dışında en fazla Bittrex’te işlem görmektedir.
Verge alabileceğiniz yabancı borsalar: Binance, Bittrex, YoBit, HitBTC, Cryptopia
Türk coin borsalarında şuan için XVG satışı bulunmamaktadır.

Verge’ye (XVG) Yatırım Yapılmalı mı?

Sabırlıysanız evet. Sabırsızsanız hayır! Cevabı bu kadar net. Coin piyasalarını anlık takip ediyorsanız, mobil uygulama üzerinden fiyatlara bakıyorsanız sabırlı olsanız dahi uzun vadeli yatırım yapmanız güç olur. XVG öyle bir coin ki “sabırlıları zengin sabırsızları beş parasız bırakır.” Uzun zamandır takip ettiğim bir coin. İnanılmaz spekülasyon yapılıyor. Yatırım aracı olmaktan çok silkeleme coini. Tabi sabırsızlar için.

Piyasada volume olarak yaklaşık 1 aydır ilk 3 sırada işlem görüyor. AL-SAT çok fazla yapılıyor. Satoshi olarak günlük 900-1200 arası gel git yapıyor. Bir dakika içinde %20 değer kazanıp 2.dakikadan itibaren hızlı bir şekilde düşüşe geçiyor. Gün içinde bunu çok yapıyor. Eğer sabırsız bir yatırımcıysanız panik satışı yapıp zarara uğrarsınız. Çok dikkat edilmesi gereken bir coin.

2017 Aralık ayı alternatif coinler için %1000’lere varan artış sağlayan bir ay oldu. Verge de bu artıştan nasibini aldı. 0.008$ iken bir anda 0.27$ seviyelerine kadar geldi.

Peki ya sonra?

Siber güvenlik uzmanı olarak bilinen John McAfee Twitter hesabından ara ara artacak coinleri paylaşmaya başladı. Bunlar arasında VERGE de vardı. Öncesinde de PUMP-DUMP olayı çok fazla yaşayan bu coin Twitter paylaşımlarından sonra daha sık PUMP-DUMP olayıyla karşı karşıya kaldı.

Hatta bir ara Twitter hesabı hacklenen John McAfee’nin hesabından XVG paylaşımı yapıldıktan saniyeler sonra fiyatı %20 arttı. Birkaç dakika sonra ani bir çakılma yaşadı.

Özetle XVG sabırsız yatırımcılar için büyük hayal kırıklığı olabilir. HODL uzun vadede kazancınız için büyük önem taşır. AL-SAT yaparak PUMP gruplarına katılıp tüyo olarak yatırıma kalkışmayın.

Verge (XVG) Kaç Dolar? Fiyatı Ne Kadar?

/
Low 24H
High 24H
Volume 24H
Last Trade Volume
Last Market

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı