Waves Token’a yapılan büyük yatırım öncesi içeriden sızıntı olduğu iddia edildi

Geliştiricilerin kendi dijital projelerini, dijital varlıklarını güvenli bir şekilde saklaması, yönetmesi, yayınlaması ve ticaretini yapması için tasarlanan açık kaynaklı blockchain platformu olan Waves için çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

waves coin

İngiltere merkezli Dolfin Finans Grubu  tarafından idare edilen bir fon, aniden Waves için 120 milyon dolar yatırım yaptı. Normal kripto piyasalarında bu çok küçük bir miktar olsa da, şu anki kripto piyasasının mevcut durumu ve ayı piyasasında olduğumuz düşünüldüğünde 120 milyon dolar gerçekten çok büyük bir miktar.

2016 yılının Mayıs ayında 16 milyon dolar gibi kripto piyasası için büyük olmayan bir ico ile başlatılan Waves, 2017 yılının sonunda 1.7 milyar dolar değere ulaşmış ancak bitcoinin değer kaybetmesi ile 380 milyon dolara kadar gerilemişti. Waves’in kurucucu Sasha Ivanov geçtiğimiz günlerde “Kripto veri akışı artık bitti, verileri depolamak ve maliyetleri düşürmek için merkezi olmayan bir ağ kullanma fikri hala geçerli” şeklinde açıklama yapmıştı.

Waves’in 3 gün içerisinde %70 oranında değer kazanmasından önce, birkaç gün içinde yaklaşık %30’ luk bir yükselme yaşaması da bu fiyat artışı öncesi içerden bilgi sızdırıldığı iddialarını güçlendiriyor. Yatırım almadan önce piyasalardan Waves toplanması ile değerini yaklaşık 1/3 oranında artıran Waves’e mevcut ayı piyasası koşullarında kimlerin yatırım yaptığı da en çok merak edilen konular arasında.

waves charts

Hangi iddialar ortaya atılırsa atılsın hangi spekülasyon yapılırsa yapılsın, mevcut durumu itibarıyla Waves 2019 yılı için koin piyasalarında yerini biraz daha sağlamlaştırmış görünmekle birlikte diğer küçük koinler için de boğa piyasasına geçiş için umut ışığı olmuş gibi görünüyor.

Waves gibi bir koinin ayı piyasası zirve yapmışken 120 milyon dolar gibi yatırım alması diğer koinler için öncü bir model oluşturabilirse, boğa piyasasının gelmesiyle diğer koinlerin de benzer yatırımlar toplaması zor bir şey olmasa gerek.

24H Range -
/

 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı