XRP 10 Finans Şirketi Tarafından Aktif Olarak Kullanıyor

Ripple (XRP) 2018 yılında yapmış olduğu anlaşmalarla finans sektöründe sınır ötesi işlemlerde fon transferleri için kullanılmaya başlanmıştı. 2019 yılında da bu faaliyetlerine devam eden XRP 10 büyük finans şirketinin aktif olarak XRP kullandığını açıkladı. Ripple yöneticilerinden Marjan Delattine yaptığı açıklamada; test edilen ve uygulanmaya başlanan xCurrent ve xRapid’in şu anda 10 finans kuruluşu tarafından kullanıldığını belirtti. Açıklamayı Paris Blockchain Haftasında katıldığı bir toplantıda yapan Marjan Delattine, XRP’yi aktif olarak kullanan bu 10 finans şirketinin işlem hacimlerinin de her geçen gün arttığını belirtti.

 

Elde edilen son verilere göre xRapid’in işlem hacmi günlük ortalama olarak 100 bin dolar civarında seyretmekte ve bu işlem istikrarlı bir şekilde büyüyerek her geçen gün artmakta. Ripple, 2018 yılı Eylül ayı sonunda xRapid’i piyasaya tanıtmış ve bir çok şirket gelecekte xRapid’i kullanmayı planladıklarını veya halihazırda kullandıklarını açıklamışlardı.

Bu teknolojiyi kullanan başlıca şirketler arasında Cuallix, Mercury FX, Catalyst, SBI Virtual Currencies, IDT, Viamericas, SendFriend, Bitrue, Bittrex, Bitstamp, Coins.ph ve Euro Exim Bank da bulunmakta.

Euro Exim Bank’ın yöneticilerinden Kaushik Punjani, geleneksel bankacılık yöntemlerin müşterilerin düşük maliyetli ve hızlı işlem yapmalarını zorlaştırdığını, bunun hem şirketler hem de bireysel müşteriler için sorun oluşturduğunu, Ripple ve anlaşmalı kuruluşlar ile iş birliği içinde çalışılarak test edilen ve uygulanmaya başlanan  xCurrent ve xRapid’in müşterilerine çok fazla fayda ve hızlı işlem olanağı getireceğini belirtmiş ve Euro Exim Bank da xRapid teknolojisini kullanmaya başlamıştı.

Kuveyt Finans Kurumu, Ahli Bank (Katar), Pontual/USEND, BFC (Bahreyn), Olympia Trust Company, ConnectPay, WorldCom Finance, GMT ve Randimento halihazırda RippleNet ağını kullanan finans kuruluşları.

15 milyar dolara yakın piyasa kapitalizasyonu ile dünyanın en büyük üçüncü kripto para olan XRP, şu an 0.44-0.45 dolardan işlem görmekte.

24H Range -
/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı