Yeni Zellanda Kripto Para Borsası CRYPTOPIA’nın hacklendiği açıklandı

Merkezi Yeni Zelanda’da bulunan kripto para borsası Cryptopia’nın dün (14.01.2019) hack saldırısına uğradığı borsanın resmi twitter hesabından duyuruldu. An itibariyle kaybın ne kadar olduğunun bilinmediği ancak önemli miktarlarda olabileceği, her şey netleşinceye kadar web sitesinin kapalı kalacağı, olayın anlaşılmasının ardından web sitesinin hemen bakıma alındığı, olayla ilgili olarak bilişim suçları polisinin, teknolojik suçlar biriminin ve diğer ilgili devlet kurumlarının soruşturma başlattığı belirtildi.

Cryptopia hack

Resmi açıklama şu şekilde:

“Merhaba Cryptopian’lar, Son olayları aktarma konusunda yaşattığımız gecikmeden dolayı özür dileyerek sabrınızı bekliyoruz. Dün, 14 Ocak 2019 tarihinde Cryptopia Borsası önemli ölçüde kayıplara sebebiyet veren bir güvenlik ihlali ile karşılaştı. Ekibimiz bunu fark eder etmez hasarın değerlendirilme sürecinde borsayı bakım sürecine aldı…”

Bu saat itibariyle bu siber saldırı gelişmesi çerçevesinde kripto para borsalarında ani bir fiyat düşüşü veya herhangi bir negatif fiyat değişimi olmadığını da görülmektedir.

cryptopia-hacked

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı